Budowa namiotów eventowych. O tym nie możesz zapomnieć!

Budowa namiotów eventowych. O tym nie możesz zapomnieć!

Eventy na świeżym powietrzu cieszą się dużą popularnością. Są to różnego rodzaju oficjalne wydarzenia albo prywatne przyjęcia. W końcu niezależnie od typu wydarzenia, warto zadbać o ochronę gości przed warunkami pogodowymi, które mogą pogorszyć się nawet w porze letniej. W tym celu warto zainwestować w solidne namioty imprezowe spełniające rygorystyczne wymagania jakościowe. Stawiając takie namioty, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Wymiary namiotu

Organizując wydarzenie, powinno się zwrócić uwagę na przestrzeń, jaka będzie potrzebna do pomieszczenia gości, stołów, sprzętu muzycznego itp. Podstawą jest oczywiście szerokość i długość hali namiotowej, ale istotna jest też wysokość w szczycie czy też wysokość bocznych ścian.

Typ podłogi zastosowany w namiocie

Profesjonalna budowa namiotów eventowych wiąże się nie tylko z zadbaniem o ochronę z góry i z boku. Istotną rolę odgrywa parkiet, który powinien być dopasowany do typu podłoża, na którym będzie znajdował się namiot. Na betonie, asfalcie i w innych miejscach, gdzie nie jest możliwe kotwienie, stosuje się podłogę z płyt na konstrukcji stalowej. Podłoga z desek z kolei nadaje się na trawę czy też piasek, a podłoga kasetonowa świetnie radzi sobie z nierównym podłożem.

Bezpieczeństwo to podstawa

Decydując się na stworzenie namiotu eventowego, warto zwracać uwagę na jakość całej konstrukcji. Wiele firm oferuje certyfikaty potwierdzające, że poszycie nie zostało wykonane z materiałów łatwopalnych. Dobrze, jeśli firma udostępnia projekt budowlany danej konstrukcji. Można w nim łatwo sprawdzić, czy całość opiera się na solidnym metalu, aluminium czy może na plastikowych rurkach niskiej jakości, które sprawią, że konstrukcja runie przy mocniejszym podmuchu wiatru.

Jak widać budowa namiotów eventowych wiąże się z koniecznością zadbania nie tylko o poszycie i względy estetyczne. Warto zadbać o odpowiedni rozmiar i najwyższą jakość namiotu. Dzięki temu goście biorący udział w imprezie będą nie tylko zadowoleni, ale również bezpieczni.