Namiot imprezowy – idealny sposób na ogródek restauracyjny

Namiot imprezowy – idealny sposób na ogródek restauracyjny

Namiot imprezowy to idealny sposób na szybkie stworzenie ogródka restauracyjnego i powiększenie w powierzchni lokalu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że nie wymaga dużych inwestycji. Namiot można wynająć na lato i zobaczyć, jak się będzie sprawdzał. Zadaszenie można też kupić i zapewnić sobie dodatkowe miejsce w restauracji na stałe.  Namioty są wręcz koniecznością w przypadku imprez plenerowych np. bankietów, eventów czy wesel i komunii.

Namiot imprezowy – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zapadła decyzja o kupnie, to warto wiedzieć, że producenci oferują możliwość zamówienia namiotu pod wymiar. Indywidualny projekt sprawi, że konstrukcja będzie idealnie pasowała do rozmiarów i charakteru miejsca. Można dobrać szerokość, długość i wysokość, a także rodzaj konstrukcji i materiał, z którego ma być wykonany.

Warto zwrócić uwagę na to, jak namiot jest otwierany. Zazwyczaj jest to rolowana do góry plandeka. Do otwarcia potrzebne są wtedy dwie osoby, a otwór jest niski. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest brama typu kurtyna. Plandeka rozsuwa się na dwie strony i jedna osoba z łatwością sobie z tym poradzi. Dodatkowo dzięki możliwości niezależnego otwierania poszczególnych segmentów  namiot może być otwarty częściowo lub całkowicie. Ma to duże znaczenie dla komfortu przebywających w nim gości i pozwala szybko dopasować się do aktualnych warunków pogodowych. 

Dostępne są namioty przeznaczone do użytku latem oraz specjalnie wzmacniane świetne na okres jesienno-zimowy. Są też namioty odporne na silne podmuchy wiatru, co może mieć znaczenie na otwartym terenie czy nad morzem. Konstrukcja namiotu imprezowego jest solidna i łatwa w montażu.

Możliwości i aranżacja

Rynek oferuje namioty imprezowe w wielu wariantach. Dostępne są zadaszenia w różnych kolorach i stylach. Można z łatwością dobrać taki namiot, by pasował do aranżacji restauracji czy ogródka restauracyjnego.

W zależności od pomysłu na ogródek warto zwrócić uwagę na to, czy namiot jest wyposażony w okna. Eleganckie, witrażowe z pięknymi szprosami idealnie sprawdzą się w kawiarni czy restauracji. Z kolei namioty z pełnymi ścianami zapewnią kameralność i miły nastrój. W namiotach często montowane są moskitiery. Zapewniają wentylację i zabezpieczają namiot przed inwazją owadów. 

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że namioty są uniwersalne. Można je bardzo różnie zaaranżować. Sprawdzą się zarówno rustykalne drewniane ławy, jak i wykwintne biało-złote lekkie meble. Niekorzystne warunki pogodowe nie są już przeszkodą dla funkcjonowania ogródka. A dla komfortu zawsze można wstawić klimatyzator, wentylator  lub ogrzewacz.